درباره ما


كتابخانه عمومي مركز فرهنگي امامزاده ابوالعباس (ع) خوراسگان

كتابخانه امامزاده ابوالعباس (ع) در سال 1370 تأسيس شده است. هدف از تاسيس كتابخانه پشتيباني از پژوهشگران و دانشگاهيان حوزه هاي مختلف علوم اجتماعي به ويژه بخش فرهنگ، هنر و ارتباطات مي باشد که از طريق فراهم آوري منابع اطلاعاتي علمي پژوهشي و امكانات اطلاع رساني تخصصي خدمت رساني مي نمايد ارائه خدمات به مردم مخصوصاً اقشار محروم جامعه بود که دسترسي آسان به خدمات کتابخانه اي را نداشتند.

 اين كتابخانه هم اكنون داراي منابع اطلاعاتي چاپي و ديجيتال و لوح فشرده مي باشد که کتابهاي چاپي شامل 24000 جلد در 15000 عنوان مي باشد. و کتابهاي ديجيتال شامل 16000 جلد بصورت آنلاين بر روي صفحه وب در سايت کتابخانه بارگذاري شده است و تمام مشترکين(فعال و غيرفعال) مي توانند ازآن استفاده کنند و لوح فشرده شامل 1657 حلقه مي باشد اين عناوين در موضوعات گوناگون، علمي، مذهبي، اقتصادي، سياسي، تاريخي و دانشگاهي در تمامي رشته ها مي باشد. نحوه تأمين كتابها عمدتاً از طريق نمايشگاه هاي بين المللي و انتشارات بصورت كارشناسي شده و با توجه به درخواست مراجعين تهيه مي شود.

كتابخانه داراي بخش مرجع مي باشد كه در اين بخش دايره المعارفها، فرهنگها و واژه نامه هاي عمومي و اختصاصي و در رشته هاي دانشگاهي براي استفاده دانش پژوهان وجود دارد.

 


همچنين كتابخانه داراي بخش مطبوعات مي باشد. كه علاقه مندان به اخبار رويدادهاي جهان مي توانند روزانه از آن استفاده نمايند. بخش مجلات كتابخانه درموضوعات مختلف علمي، مذهبي، سياسي، اجتماعي پاسخگويي علاقه مندان به مجله مي باشد.

 


 

 از بخش هاي ديگر کتابخانه قسمت کافي نت مي باشد که مجهز به چند سيستم است که در اختيار علاقه مندان قرار مي گيرد.

 

 

سيستم جستجوي كتاب از طريق وبسايت انجام مي گردد. امانت كتاب به مشتركين 2 جلد مي باشد كه براي مدت 10 روز امانت داده مي شود و در صورت نياز تمديد مي گردد. جهت اطلاعات بيشتر و همچنين عضويت در كتابخانه و استفاده از منابع فوق به كتابخانه امامزاده واقع در ساختمان مركز فرهنگي امامزاده ابوالعباس (ع) مراجعه نماييد. 

تلفن كتابخانه: 031-35241116